Diamond Embroidery Mosaic Set – Diamond Painting 5D 30×40 cm
Ge dig själv timmar av avkopplande och kreativt pyssel med detta diamantbroderi-set. Motivet föreställer en boll och består av ett självhäftande dukmaterial som du fyller med små färgglada diamanter i olika storlekar. Det är ett kul och rogivande sätt att koppla bort vardagen och skapa en glittrande tavla som du kan vara stolt över.
I setet finns allt du behöver: en duk täckt med klister, diamanter sorterade i små påsar med symboler, en applikator med speciellt klister, och en liten behållare för att hantera diamanterna. Arbeta metodiskt genom att ta bort skyddsfolien bit för bit och placera diamanterna på rätt plats enligt symbolerna på duken. Om någon diamant hamnar fel kan du enkelt ta bort den med en pincett (ingår ej). Perfekt för både nybörjare och vana pysslare!
Obs! När du arbetar med detta set nära barn krävs alltid vuxen tillsyn då små delar kan utgöra kvävningsrisk.
Produktspecifikationer:
- Mått: 30 x 40 cm
- Motiv: Boll
- Innehåll: självhäftande duk med tryckt mönster, färgkodade diamanter, applikator, plastbehållare, torrt klister, instruktioner
- Material: duk med klisteryta, plastdiamantkristaller
- Rekommenderad ålder: från 8 år (vuxen tillsyn rekommenderas)
Skapa ditt unika glittrande konstverk med detta roliga och avslappnande diamantmålningsset!
















Recensioner